Променливо облачно со сончеви периоди

354
0
АКЦИЈА

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови променливо облачно, претпладне со повремен дожд со слаб интензитет. Ќе дува слаб, а долж Повардарието повремено умерен северен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 12 до 24 степени. Во Скопје слично време со максимална дневна температура до 22 степени.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР