Изгореа бараките на Институтот за политички науки во Карпош, нема повредени

363
0
АКЦИЈА

Изгореа бараките на Институтот за политички науки во Карпош, кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица.

Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески за МИА изјави дека пожарот е локализиран и оти не постои опасност да се прошири. Интервенирано е со 30 пожарникари, а во гаснењето на пожарот помогнале и екипи на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

– Спречено е ширење на пожарот на останатите бараки. Нема повредени лица и пожарникари, истакна Томески.

Со пожарот беа зафатени три бараки кои се наоѓаат во близина на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР