СП ФРАНЦИЈА: МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ИСЛАНД ЗА ТРЕТОТО МЕСТО ВО ГРУПАТА

341
0
АКЦИЈА

Македонската машка ракометна репрезентација вечерва се среќава со Исланд во клучниот натпревар за третото место во Групата Б на мундијалот во Франција.

Македонија и Исланд   се во игра за третото место во групата што ќе значи избегнување на Франција во осминафиналето . На Македониија  и е доволен  и нерешен резултат за третото место во групата.

Двојки, 5 коло , Група Б.

Тунис – Ангола 14-00 ч.

Македонија – Исланд 17-45ч.

Шпанија – Словенија 20-45.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР