ПРОТЕСТ ПРЕД ФРАНЦУСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА РАМУШ ХАРАДИНАЈ

687
0
АКЦИЈА

Студенти, професори, пејачи, актери и група граѓани денеска протестираа пред Француската амбасада во Скопје.

Тие ги повикаа француските власти и Европската унија, што е можно побрзо да го ослободат Рамуш Харадинај и побараа Франција да не ги уништува пријателските односи со Албанците.

Тие бараат да се почитува одлуката на Меѓународниот суд, кој го прогласи за невин Харадинај.

Арменд Мурсели

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР