ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО ВРЕМЕ СО СОНЧЕВИ ПЕРИОДИ

322
0
АКЦИЈА

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а во западните делови засилен југозападен ветер.

Попладне ќе има зголемување на облачноста почнувајќи од западните делови каде и ќе има повремени врнежи од дожд кои ќе продолжат и во текот на ноќта. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Дневната температура ќе се движи од 11 до 18 степени.

Во Скопје  слично време со максимална дневна температура од 14 степени Целзиусови.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР