ОБЛАЧНО ВРЕМЕ, ВРНЕЖИ И ГРМЕЖИ

472
0
АКЦИЈА

Времето денеска ќе биде промелниво облачно и веторвито со повремени обилни врнежи од дожд.

На некои места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме.

Максималната дневна темепратура ќе се искачи до 20 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои повремено ќе имаат пороен карактер и ќе бидат проследени со повремено засилен јужен ветер, а ќе има и услови за појава на ретки грмежи.

Дневната температура ќе се движи до 13 до 19 Целзисуови степени.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР