ВРНЕЖЛИВО И ТОПЛО ВРЕМЕ

369
0
АКЦИЈА

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Кон крајот од денот и во вечерните часови, во западните и во северните делови од земјата ќе има повремен дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 13 до 23 Целзиусови степени.

Во Скопје се очекува слично време, со температура до 19 Целзиусови  степени.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР