ОБЛАЧНО И ПОСВЕЖО ВРЕМЕ СО СОНЧЕВИ ПЕРИОДИ

351
0
АКЦИЈА

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално е можна изолирана појава на слаб дожд, особено во западните делови на земјава.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Дневната температура ќе се движи од 13 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и свежо за овој период. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, со максимална дневна температура од 15 степени Целзиусови.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР