ЗЕМЈОТРЕС ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

544
0
АКЦИЈА

Нов земјотрес го потресе Скопје, попладнево во 12:52 часот.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со јачина од 2,7 степени, а епицентарот бил на длабочина од 5 километри. Според Скопската сеизмолошка станица, земјотерсот бил со Рихтерова локална магнитуда 3.1.

Истиот беше почувствуван во Скопје и околината со интензитет од IV-V степени според Европската макросеизмичка скала.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР