7 пријави за физички напад во изминатото деноноќие

НАШ ПРЕДЛОГ

На 18.01.2020 во 20.45 часот во СВР Битола, З.А.(25) од с.Норово, крушевско, пријавил дека околу 20.30 часот во продажен објект во с.Норово, по претходна расправија, бил физички нападнат од Џ.И. и И.И. од с.Норово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 19.01.2020 во 01.25 часот во СВР Штип, П.И.(24) од с.Црвулево, општина Карбинци, пријавил дека на 18.01.2020 околу 23.30 часот, во близина на угостителски објект на ул.„Иво Лола Рибар“, бил физички нападнат од неговиот брат С.И. и уште четири лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.01.2020 во 23.40 часот во СВР Охрид, С.И.(25) од Охрид пријавил дека околу 23.30 часот на ул„Св. Климент Охридски“ бил физички нападнат од Н.Б. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.01.2020 во 12.10 часот во СВР Скопје, Д.Ц.(22) од н.Илинден, Скопје пријавил дека околу 00.30 часот во угостителски објект на ул.„9“ во н.Илинден бил физички нападнат од Г.Б., С.М. и С.В. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 19.01.2020 во 03.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на угостителски објект на ул.„Димитрија Чуповски“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.С.(30) и Б.Н.(23), и двајцата од Скопје, кои биле во алкохолизирана состојба. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.4, 6 и 11 од ЗППЈРМ.

На 19.01.2020 во 02.50 часот во СВР Тетово, Е.В.Р. од с.Брвеница, тетовско, пријавила дека на 18.01.2020 околу 23.00 часот во с.Брвеница, по претходна расправија, била физички нападната од Љ.В. од с.Челопек, тетовско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 18.01.2020 во 13.00 часот во СВР Битола, Н.Н.(63) од Битола, пријавил дека при извршување на работни задачи како ловочувар на ловиште во с.Совиќ, по претходна расправија, бил физички нападнат од Ѓ.К.(59) и А.К.(29), и двајцата од с.Гермијан, битолско. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -

LIVE NEWS

Борис Џонсон префрлен на интензивна нега, му се влошила состојбата

Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега откако неговата состојба дополнително се влошила, соопштува Даунинг стрит.

Османи: Доколку МЗ побара, спремен сум да работам како лекар во било која болница

Вицепремиерот Бујар Османи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека на инфективната клиника уште 1-2 дена има капацитет за пациенти,...

Термини за изнесување на кучињата миленичиња за време на забраната за движење

Сопствениците на кучиња кои ги чуваат како домашни миленичиња во станови, ќе може да ги изнесуваат надвор во одредени термини во денот...

Тачи: Да бев премиер, ќе имаше 24 часа полициски час

Претседателот на ДПА Мендух Тачи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека доколку тој бил премиер, во државава ќе имало...

Почина полицаец од Куманово, се утврдува дали причината е коронавирус

Педесет и две годишен пиолициски службеник од Куманово попладнево починал, а се утврдуваат точните причини за смртта. Градоначалникот, Максим...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com