РЕГИОН

Бугарски автобус со 46 патници кои патувале кон Македонија, синоќа целосно изгорел на патот меѓу Ќустендил и Граничниот премин Ѓуешево-Деве Баир. Повредени патници нема, бидејќи...

Косовската Влада денеска усвои Платформа за политичкиот дијалог со Белград и ја достави на одобрување до Собранието на Косово. Како што објави „Љајми“, по усвојувањето...

СВЕТ

 Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин имал телефонски разговор со новиот претседател на Куба Мигел Диаз-Канел и поранешниот претседател на таа земја Раул...

Швеѓанецот Тим Берглин попознат како ди џеј Авичи, почина денеска во Оман. Тој попладнево бил најден во местото Мускат и според неговиот публицист, не...

КУЛТУРА

НАУКА И ТЕХНОЛОГИЈА

НАЈПОСЕТЕНИ

Контакт

Телевизија 21 Македонија
Ул. Македонија бр. 10 Скопје
+389 2 3 135 630
+389 2 3 135 631
mail: tv21@rtv21.tv

За нас

Телевизија 21 започна со емитување на својата програма во Македонија на 21 септември 2015 година. Teлевизијата е дел од косовската медиумска групација RTV21. Емитува програма на албански и на македонски јазик во HD сигнал. При пласирањето на информациите се водиме од највисоките етички и новинарски стандарди.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com