Mexhiti: Do të votoj për Qeverinë, por kam vërejtje për ekzekutivin

Must Read

Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim...

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë...
- Advertisement -

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti para hyrjes së Kuvendit, tha se do të votojë për Qeverinë por ka vërejtje për ekzekutivin.

“Kam vërejtjet e mia për një pjesë të ekzekutivit, kemi debatuar thellësisht dhe atëherë kur absorvohet debati dhe argumentimi. Për mua fjala e fundit është e kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti. Nuk dua që unë të kontribuoj për rrënimin e një Qeverie e cila ka bekimin e partnerëve tanë SHBA-ve dhe të Unionit Evropian”, deklaroi Izet Mexhiti.

Mexhiti: Do të votojë për Qeverinë, por kam vërejtje për ekzekutivin

Mexhiti: Do të votojë për Qeverinë, por kam vërejtje për ekzekutivin

Gepostet von TV21 am Dienstag, 25. August 2020
- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim si duket Maqedonia e Veriut...

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në pjesën e territorit të Azerbajxhanit...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë e Postës duhet t’i përgjigjen...

Hapësira parkimi të sigurta për mbrojtjen e fëmijëve dhe grave shtatzëna, së pari në Shkup pastaj nëpër gjithë vendin

Me hapësirat e reja të sigurta të parkimit, grupet më të rrezikuara të qytetarëve si fëmijët dhe gratë shtatzëna do të mbrohen...

Shaqiri: Vazhdojmë me digjitalizimin dhe reformat kyçe të administratës publike

Do të vazhdoj me procesin e digjitalizimit dhe zbatimit të reformave kryesore të administratës publike në mënyrë që ta përgatisim për hyrjen...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -