Array

Menduh Thaçi për Zërin e Amerikës: Nuk mbyll derë për paraqitje të përbashkët me LSDM-në në zgjedhjet parlamentare

Must Read

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë...

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor...
- Advertisement -

Nëse LSDM dëshirojnë të fillojnë bisedimet serioze me ne, duhet të kenë mesazhe të qarta se nuk planifikojnë BDI-në t’i kenë më në pushtet, thotë lideri i PDSH-së Menduh Thaçi nëintervistë për Zërin e Amerikës.

Thaçi thotë se është i kënaqur që në Kuvend është miratuar protokolli për anëtarësim në nATO, si angazhim shumëvjeçar i të gjithë forcave avancuese në shtet.

- Advertisement -

Lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe koalicionet e mundshme, ai thotë se fillimisht do të bisedojnë për koalicionim me partinë maqedonase me të cilën edhe tani janë në koalicion, ndërsa ajo është LSDM, por thotë se nëse ata dëshirojnë bisedime serioze me ta, duhet të kenë mesazh të qartë se nuk planifikojnë që BDI-ja të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm./TV21/

- Advertisement -

Gashi: Arrestimet nuk i ka kryer policia e EULEX-it

Avokati Tomë Gashi sonte tha se policitë e huaja të autorizuara nga Gjykata Speciale kanë kryer arrestimet e kryetarit dhe nënkryetarit të...

​Tensione te Chelsea mes Lampardit dhe Alonsos

Ndeshja e javës së kaluar mes West Bromwich Albion dhe Chelseat u mbyll me rezultat të barabartë 3:3.

Borrell: Jepni informacion të saktë dhe në kohë për qytetarët e Ballkanit Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Joseph Borrell sot u bëri thirrje mediave dhe shoqërisë civile në Ballkanin Perëndimor që të përfshihen në luftën...

Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma me gjykatësen Dobrilla Kacarska si...

Gasperini: Vetëm Juventusi dhe Interi mund të diskutojnë për titullin kampion

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini ka deklaruar me bindje të plotë se për titullin kampion të edicionit 2020/21 mund të flasin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -