Me prezantimin e dëshmive të reja vazhdon gjykimi për “Target-Fortesa”

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Me prezantimin e dëshmive shtesë sot në Gjykatën Themelore Penale në Shkup duhet të vazhdojë lënda gjyqësore “Target-Fortesa”.

Në seancën e kaluar, prokuroria dhe mbrojtja paraqitën propozime për prova shtesë që dalin nga seanca kryesore, të cilat u pranuan nga Gjykata.

Mbrojtja propozoi që si dëshmi shtesë eksperti Xvonko Koçovski, të japë ekspertizë se sa është vlera e sistemit për përcjelljen e komunikimeve në ditën e shkatërrimit të tij.

Siç sqaruan nga Prokuroria, për procedurën e dëshmimit ata propozuan që Koçovski të kryejë të njëjtën ekspertizë, por meqë në atë pjesë të procesit licenca e tij për ekspertizë kishte skaduar, Gjykata nuk e miratoi atë.

Për shkak të zgjatjes së licencës së tij, Gjykata në këtë pjesë të procesit e pranoi propozimin e Prokurorisë.

Të pandehurit në këtë rast janë ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska dhe disa punonjës në ish-DSK-së, të cilët akuzohen për përgjime të paligjshme të mbi katër mijë numrave telefonikë midis viteve 2008 dhe 2015.

TË NGJAJSHME