ZGJEDHJET

Array

Matka dhe parku i Sarajit bosh, banorët e marrin seriozisht situatën

Must Read

Testi PCR për shtetasit e Kosovës, reagoi ministri i Shëndetësisë së Kosovës

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut...

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në...

Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton "Tash është koha" mbajti tubimin qendror...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

 

- Advertisement -

Matka njihet si vend turistik ndër më të frekuentuarit në Shkup. TV21 shkoi për të parë si është gjendja atje, tani në kohë të pandemisë.  Gjallesat e vetme që pamë ishin disa rosa.

Restorantet ishin të mbyllura, ndërsa as shitësit tjerë nuk ishin aty.

- Advertisement -

Kjo është një shenjë që tregon se qytetarët po i respektojnë masat e Qeverisë.

“Matka është një lokacion shumë atraktiv për qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut si dhe turistëve të huaj. Por sot është e zbrazur. Kjo tregon se po respektohen masat e Qeverisë për parandalimin e virusit”, Afrim Jonuzi, gazetar – TV21.

Njëjtë ishe edhe parku i Sarajit.

Kryetari i komunës së Sarajit thotë se qytetarët po respektojnë masat e Qeverisë dhe se nuk ka asnjë të prekur nga virusi deri me tani në Saraj.

“Fatmirësish deri tani ende nuk ka asnjë qytetar nga Komuna e Sarajit të infektuar me këtë virus. Në bazë të informacioneve që me japin, institucionet shëndetësore përkatëse. Komuna e Saraji ka bërë dezinektimin e gjitha objekteve duke filluar nga objekti i komunës, shkollave fillore dhe të mesme gjithashtu, objektet fetare, vendet e frekuentuara, më shumë stacionet e autobusëve, rrugët e kështu me radhë”, tha Blerim Bexheti.

Kryetari Komunës së Sarajit apeloi tek të gjithë fshatrat dhe banorët që të respektojnë rekomandimet e Qeveris, si dhe te respektojnë orën policore, që është caktuar si masë për parandalimin e Koronavirusit.

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në mesin e fushës, pas përfundimit...

Sela: Nuk i takon Kërçovës së Mefail Zajazit të votojnë komunistët!

Aleanca për Shqiptarët bashkë me partnerin e koalicionit Alternativën nën moton "Tash është koha" mbajti tubimin qendror në sheshin e qytetit të...

Qeveria solli vendim për kufijtë, prej nesër PCR test për shtetasit e Kosovës, Serbisë, BeH-së dhe Malit të Zi

Qeveria e Maqedonisë së Veriut solli vendim për kufijtë. Ka miratuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, për çfarë prej nesër, çdo...

Protesta në Beograd, digjen tri makina policore, tentativë për hyrje në Kuvendin e Serbisë

https://youtu.be/0JpBAKYDAYM “Prej nesër do të ndalohet çdo tubim në vende publike me më shumë se 5 persona...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -