Kur do të fillojë viti shkollor? Ademi: Qeveria nesër duhet ta miratojë planin e Ministrisë

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Se a do të fillojë ose jo viti shkollor më 1 shtator, ende nuk dihet, pasi siç deklaroi ministri në largim i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, Qeveria duhet nesër ose pasnesër ta miratojë planin e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës dhe të propozojë ndryshime ligjore në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.


“Për 1 shtator që të fillojë viti shkollor, nvaret nga gjendja epidemiologjike nën një dhe nën dy nga ndryshimet ligjore. Tashmë kemi parlament funksional, Qeveria gjatë ditës së nesërme ose më së voni pasnesër, do të duhet ta miratojë planin e Ministrisë së Arsimit dhe t’i propozojë Kuvendit ndryshimet adekuate ligjore me çka sigurohet baza e nevojshme juridike për organizim të procesit arsimor kështu siç po planifikojmë”, tha Arbër Ademi, ministër i Arsimit dhe Shkencës/TV21

Kur do të fillojë viti shkollor? Ademi: Qeveria nesër duhet ta miratojë planin e Ministrisë

Kur do të fillojë viti shkollor? Ademi: Qeveria nesër duhet ta miratojë planin e Ministrisë

Gepostet von TV21 am Dienstag, 25. August 2020
- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -