Kryeministri -"basketbollisti" nr.1 i Sigalit

МË SHUMË

Qeveria miraton rekomandime për koronavirusin, “MSH të sigurojë urgjentisht pajisje mbrojtëse”

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e sotme, bazuar në rekomandimet e mbledhjes së mbrëmshme, miratoi disa...

Koalicioni AAA-ASH, ende s’e ka gati programin, analistët në Click Plus përplasen me Zejd Rexhepin

https://youtu.be/QDWaLAAjq3g Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët kanë nënshkruar koalicion parazgjedhor por ende nuk a kanë përpiluar programin zgjedhor. Kështu deklaroi...

Tri raste të dyshuara me koronavirus në QKUK

Në Klinikën Infektive në QKUK, sot janë paraqitur 3 raste të dyshuara për koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar për...
- Reklama -

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lojtarët dhe drejtuesit e KB Sigal Prishtinës, të cilët triumfuan në Ligën Ballkanike në basketboll, para pak ditësh.
Gjatë pritjes, kryeministri Mustafa vlerësoi angazhimin, performacën dhe rezultatin e arritur nga ky ekip, duke fituar trofeun e Ligës Ballkanike.
Sipas kryeministrit Isa Mustafa, ky sukses dëshmon potencialin e madh të basketbollistëve dhe të gjithë sportistëve të tjerë në Kosovë.
Kryeministri Mustafa tha se fitorja e Prishtinës në këtë ligë ballkanike, është një motiv i madh për të gjitha të rejat dhe të rinjtë e Kosovës, për t’u angazhuar dhe për të arritur rezultate në garat sportive vendore dhe ndërkombëtare.
Kryeministri Isa Mustafa po ashtu shprehu përkrahjen e fuqishme të Qeverisë së Kosovës për basketbollin dhe sportet e tjera kosovare, të cilat tashmë, pas ndërkombëtarizimit gjithnjë e më të madh, do të nderojnë në vazhdimësi Kosovën me rezultate kulmore.
Zyrtarët dhe basketbollistët e KB Sigal Prishtinës, e kanë falënderuar për përkrahjen dhe e kanë njoftuar kryeministrin Isa Mustafa për angazhimin dhe përpjekjet e tyre për të fituar këtë trofe, duke premtuar arritje edhe më të mëdha në garat e tjera ndërkombëtare.
Kryeministri Mustafa dhe zyrtarët e KB Sigal Prishtinës biseduan edhe për nevojën e përmirësimit të kushteve të sallës ku zhvillon ndeshjet ky ekip, me ç ‘rast, kryeministri Mustafa premtoi përkrahje në infrastrukturën e sallave sportive.

- Advertisement -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Qeveria miraton rekomandime për koronavirusin, “MSH të sigurojë urgjentisht pajisje mbrojtëse”

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e sotme, bazuar në rekomandimet e mbledhjes së mbrëmshme, miratoi disa...

Koalicioni AAA-ASH, ende s’e ka gati programin, analistët në Click Plus përplasen me Zejd Rexhepin

https://youtu.be/QDWaLAAjq3g Alternativa dhe Aleanca për Shqiptarët kanë nënshkruar koalicion parazgjedhor por ende nuk a kanë përpiluar programin zgjedhor. Kështu deklaroi sekretari gjeneral i Alternativës, Zejd...

Tri raste të dyshuara me koronavirus në QKUK

Në Klinikën Infektive në QKUK, sot janë paraqitur 3 raste të dyshuara për koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar për 21Media, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend...

Kush bëri më shumë për kulturën? Përplasje mes partive shqiptare për projektet kulturore

https://youtu.be/W8EnP0oZKoc   Debat i ashpër në “ClickPlus” se kush bëri më shumë në këtë qeveri për kulturën shqiptare, BDI-ja apo Alternativa. Arben Llalla: “Z.Valmir ose duhet të...

Milloshovski dorëzon incizimin e fundit për Zaev, pret që PPTH të nisë procedurë para hetimore

https://youtu.be/7rwAh11Td44   Antonio Milloshovski deri në Prokurori dorëzoi edhe  audio incizimin e fundit që kishte për ish kryeministrin Zoran Zaev, në të cilën, sipas tij, Zaev,...
- Reklama -
- Reklama -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com