Koalicioni “Tash është koha”: Nuk përjashtojmë mundësinë të negociojmë edhe me BDI-në

Must Read

Sulmohen 5 policë në Veles, njëri me lëndime të rënda në kokë

Pesë policë të cilët mbrëmë u sulmuan nga dru-vjedhësit në zonën e fshatit Stepanci, u sollën në...

Kim: Më vjen shumë keq për incidentin

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Xhong-un deklaroi se i vjen shumë keq për incidentin në të...

Numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA tejkaloi shtatë milionë

Në SHBA, numri i njerëzve të infektuar me koronavirus ka tejkaluar shtatë milionë, vetëm disa ditë pasi...
- Advertisement -

“Tash është koha” nuk përjashton mundësinë që të ulet në tavolinë edhe me BDI-në për të biseduar. Shefik Duraku nga ky koalicion për TV21 thotë se kanë kontakte me të gjitha partitë politike.

Sa i takon pyetjes suaj se a do të ulemi me BDI-në në tavolinë për të biseduar, ne jemi një parti politike, serioze, një koalicion që ka marrë një numër shumë të madh të votave, kemi 12 mandate dhe nuk guxojmë të sillemi pa përgjegjësi në këtë rast. Kjo domethënë që ne nuk përjashtojmë askënd, kontaktet me të gjitha partitë politike kanë qenë dhe vazhdojnë, normale, nuk ka asgjë të re apo ekskluzive që mund të ju themi – tha Shefik Duraku nga koalicioni “Tash është koha”.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Sulmohen 5 policë në Veles, njëri me lëndime të rënda në kokë

Pesë policë të cilët mbrëmë u sulmuan nga dru-vjedhësit në zonën e fshatit Stepanci, u sollën në spitalin e Përgjithshëm në Veles.

Kim: Më vjen shumë keq për incidentin

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Xhong-un deklaroi se i vjen shumë keq për incidentin në të cilin ushtria e Koresë së...

Numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA tejkaloi shtatë milionë

Në SHBA, numri i njerëzve të infektuar me koronavirus ka tejkaluar shtatë milionë, vetëm disa ditë pasi numri i të vdekurve nga...

Vendet afrikane kërkojnë ndihmë nga KB-ja për tejkalimin e krizës

Shtetet afrikane, në ditën e tretë të seancës së 75-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kërkuan ndihmë financiare që...

Trampi e prezantoi planin për reformën shëndetësore, por pa hollësi

Presidenti amerikan, Donald Tramp, dje i prezantoi skicat e para të planit të tij për reformë shëndetësore, për të cilin po flet...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -