Kërçovë, 5 të infektuar me Covid-19 dhe 3 të shëruar

Must Read

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në...

Rexhepi: Nuk mund të përkrahim Qeveri që ka vjedhur vota

"Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili.
- Advertisement -

Në Kërçovë sot ka pesë të infektuar të ri nga Covid-19 dhe tre të shëruar, tregojnë të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë. Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve në Komunën e Kërçovës arriti 120, prej të cilëve 93 janë aktiv, 22 janë shëruar dhe pesë kanë humbur betejën me virusin korona.

Siç thekson mjeku Xhabir Bajrami, anëtarë i Shtabit komunal të krizës në Kërçovë, pesë personat e sapoinfektuar janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe shërohen në kushte shtëpie nën kontroll të mjekut të tyre amë.

- Advertisement -

“Ato janë në izolim, ndërsa sot kemi fatin që tre persona arritën ta fitojnë betejën me virusin”, tha Bajrami.

Ai apeloi qytetarët t’u përmbahen rekomandimeve të dhëna nga institucionet shëndetësore.

- Advertisement -

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...

Rexhepi: Nuk mund të përkrahim Qeveri që ka vjedhur vota

"Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e cila ka vjedhur votat. Si...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili. Sa orë gjum bën...

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -