Hendboll: Ishujt Faroe përsëri mundën Kosovën

Ishujt Faroe janë finalistë të Botërorit për Shtetet në Zhvillim të Hendbollit pasi që sonte në Prishtinë e kanë mundur përfaqësuesen e Kosovës me rezultat 31 me 23 në gjysmë finale e parë të këtij evenimenti
Hendbollistë e Ishujve Faroe gjatë tërë ndeshjes kanë qenë në avantazh të cilën e kanë ruajtur deri në fund dhe me meritë siguruan finale e madhe të këtij Botërori, ndërsa përfaqësuesja e jonë në mungesë të dy-tre lojtarëve të lënduar nuk kishte ekip i denjë për të ndalur skuadrën mysafire.