Hendboll: Ishujt Faroe – Kameruni 26: 21

Në ndeshjen e parë çerekfinale të Kampionatit botëror të hendbollit të vendeve në zhvillim, është zhvilluar ndeshja ndrëmjet Ishujve Faroe dhe Kamerunit. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 26-21 në favor të Ishujve Faroe.
Gjatë ditës zhvillohen edhe tri ndeshje të tjera ndër të cilat më më interes është ndeshja Estonia-Kosova, e cila do të transmetohet drejtëpërdrejt në RTV21 nga ora 17:30./21 Media