Hamilton paralajmëron fitore në Monaco

Piloti Lewis Hamilton kërkon që të shënojë fitore në fundjavë në garën për Çmimin e Madh në Monaco.
“Ka kohë që nuk kam fituar në Monaco dhe tash jam duke punuar që të fitojë.
Një sukses i tillë ka domethënie të madhe për mua”, ka deklaruar Hamilton, i cili është i kënaqur më veturën e tij.
Piloti britanik i cili është 30-vjet, pa asnjë dyshim vazhdon të mbetet ndër pilotët më të mirë në Formula 1.