Hamilton e vazhdon kontratën me Mercedesin

Piloti britanik Lewis Hamilton ka vendosur t’i qëndroj besnik skuadrës se Mercedesit në Formula 1, pasi e vazhdoi kontratën më këtë skuadër.
Kontrata e re do ta mbaj Lewis Hamilton në skuadrën gjermane deri në vitin 2018, dhe në këtë mënyre përfundojnë thashethemet lidhur më kalimin e Hamiltonit tek skuadra e Ferrait.
Vetë piloti britanik e ka konsideruar disa herë radhazi skuadrën e Mercedesit si shtypin e tij. Ai beson se suksesi nuk do të mungojë për faktin se makina e tanishme është më e mira në histori.