Guardiola do rikthehet tek Barça

Guardiola do rikthehet tek Barça në momentin e duhur’ Ish-ylli i Barcelonës, Xavi Hernandez ka theksuar se Pep Guardiola do rikthehet të marrë timonin e Barcelonës atëherë kur ai do ndjej se është momenti i duhur. Guardiola shijoi një sukses të pabesueshëm me Barcelonës deri në vitin 2012, kur vendosi të shkoj te Bayerni. Tani flitet për largimin e tij nga Allianz Arena. ”Unë e shijova një period të suksesshme me Pep te Barcelona dhe e di që ai do zgjedh momentin e duhur për t’u rikthyer në klub”, tha lojtari i ri i Al Sadd.