Gjermania paralajmëron Turqinë

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka paralajmëruar se mund të ketë sulme në metro dhe në linjat e autobusëve në Stamboll, pak pasi Turqia ka filluar sulmet ajrore kundër militantëve kurdë në veri të Irakut. Mund të ketë rritje të aktivitetit të PPK-së”, ka thënë Ministria gjermane në deklaratën për media, duke iu referuar Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit./21Media