Array

Gërmime për të pagjeturit shqiptarë

Must Read

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Pas dy ditësh, pra të enjten, do të nisin gërmimet për varrezën masive në Novi Pazar të Serbisë, ku dyshohet të jenë varrosur 100 shqiptarë, të gjithë viktima të luftës. Kështu bëri të ditur kryetari i Komisionit qeveritar për të pagjeturit, Prenk Gjetaj.

Kryetari i Komisionit qeveritar për të pagjeturit, ka sqaruar se Serbia ka lejuar të hulumtohen dhe të gropohen këto lokacione. Megjithëkëtë ai nuk ka dashur të specifikojë numrin e saktë të personave që mund të gjenden aty.

- Advertisement -

Gjetaj ka ritheksuar se as çështja e Rudnicës nuk është kapitull i mbyllur, kur dihet se vetë prokuroria kishte dyshime për 250 trupa, e aty u gjetën pak më shumë se 50, ka thënë ai. Andaj, sipas Gjetajt, këtë pranverë do të gërmohet edhe në një lokacion tjetër aty afër. /21MEDIA

- Advertisement -

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...

“Qenush i Putinit”, “Kloun” dhe “gënjeshtar”. Debat i nxehtë mes Trampit dhe Bajdenit

https://youtu.be/geq0UKmXvYU “A do ta mbyllësh gojën njeri? kjo nuk është në frymë të një presidenti”, tha Xho...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -