Filloi pagesa e TVSH-ja Ime për prill, maj dhe qershor

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Filloi pagesa e kthimit të TVSH-së të qytetarëve për muajt prill, maj dhe qershor, gjegjësisht të tremujorit të dytë të vitit 2020. Deri më tani në llogaritë e mbi 140 mijë qytetarëve kanë hyrë mbi 167 milionë denarë apo 2,7 milionë euro.

Ministrja e Financave Nina Angellovska përmes profilit të saj në Fejsbuk paralajmëroi se pagesa vazhdon edhe këto ditë, siç do të dorëzohen urdhrat në Thesarin e Ministrisë së Financave, derisa nuk paguhen të gjitha mjetet e transaksionit të qytetarëve për tremujorin e dytë të vitit 2020.

- Advertisement -

“Kthim: 5,44 milionë euro; qytetarët të cilët kanë skenuar kupona fiskalë në përfundim me qershorin:  304.637 qytetarë apo rreth 25.000 më shumë në krahasim me tremujorin paraprak; kupona fiskal të skenuar: 41,7 milionë kupona fiskal, qarkullim: 21,4 miliardë denarë”, thekson Angellovska.

Ministrja i vlerëson si të shkëlqyera rezultatet e TVSH-ja Ime dhe thekson se janë skenuar 21,5 milionë kupona fiskalë apo për 80 për qind më shumë mesatarisht nga të gjithë muajt e tjerë.

- Advertisement -

Përkujton edhe se me TVSH-ja Ime qytetarët marrin përfitim të trefishtë: Ndihmojnë në shkatërrimin e ekonomisë gri, marrin kthim të TVSH-së dhe fitojnë  mundësi për shpërblime të shumta në para përmes #Shpërblimi Im#. /MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -