Array

Ferronikeli mposht Drenicën, “blindon” kreun

Must Read

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë...

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona...
- Advertisement -

Liderja e tabelës në Raiffeisen Superliga e Kosovës në futboll, Ferronikeli nuk ka të ndalur.

Skuadra nga Drenasi sot në “Përparim Thaçi” mundi Drenicën, me rezultat 4-2, në kuadër të xhiros së 23-të.

- Advertisement -

Të përzgjedhurit e Gani Sejdiut kanë vazhduar me performancën e shkëlqyer në këtë sezon të garave, duke bërë edhe një hap të madh në garën për titull të kampionit.

Skuadra e Ferronikelit shumicën e lojës ka qenë ekip me dominues se kuqezinjtë nga Skenderaj.

- Advertisement -

Fidan Gerbeshi pas vetëm dy minutave lojë kalojë në epërsi “Nikelin” prej 1-0. Rezultatin e dyfishoi Qemail Elshani në minutën e 32-të, kurse rezultatin në 3-0, e ngriti Lapidar Lladrovci, ndërsa golin e katërt për “Nikelin” e realizoi Mendurim Olluri, kurse për Drenicën shënuan Dren Gashi në minutën e 61-të dhe Shkëlzen Lushtaku në minutën e 80-të.

Pas kësaj fitore, Ferronikeli “blindon” kreun më 47 pikë, nëntë pikë më shumë së Prishtina, Hajvalia e Besa.

- Advertisement -

Raiffeisen Superliga / Java 23-të

Të shtunën takohen:

Feronikeli – Drenica 4-2

Nesër takohen:

Besa – Istogu

Trepça ’89 – Ferizaj

Kosova (V) – Trepça

Prishtina – Vëllaznimi

Dje

Hajvalia – Drita 2-1

Tabela

1.Ferronikeli 47

2.Prishtina 38

3.Hajvalia 38

4.Besa 38

5.Trepça ’89 34

6.Kosova (V) 33

7.Drenica 29

8.Vëllaznimi 26

9.Istogu 26

10.Drita 22

11.Ferizaj 17

12.Trepça 15

- Advertisement -

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë në shkollat në mbarë vendin.

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh që nga fillimi i pandemisë,...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Aksident i rëndë trafiku në autostradën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një person, tre të tjerë të lënduar

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë janë lënduar pasi që një automjet me targa të Shkupit është rrokullisur në...

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -