Fejsbuk dhe Instagram e kanë ulur shpejtësinë e transmetimit të video-përmbajtjeve në Evropë

МË SHUMË

Mbi 1,5 milion të infektuar me COVID-19!

Në botë deri më tani janë regjistruar mbi 1,5 milion persona të infektuar me virusin korona prej të cilëve...

Rihapet Qendra për shëndet publik në Gostivar

Njësia rajonale e Qendrës për shëndet publik Gostivar prej sot sërish është e hapur. Të premten e kaluar, autoritetet...

Kreu i BFI kërkon hise nga ndihmat, përndryshe mund ta kthejë namazin nëpër xhami

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi, po kërkon pjesë nga ndihmat e jashtme të...

Kompania Fejsbuk ka njoftuar se e ka ulur përkohësisht shpejtësinë e transmetimit të video përmbajtjeve në Fejsbuk dhe Instagram në mënyrë që të shmanget mbingarkesa e Internetit në Evropë.

Rrjetet sociale Fejsbuk dhe Instagram përdoren gjithnjë e më shumë pas vendosjes së masave të jashtëzakonshme në të gjithë Evropën, që kërkojnë edhe punë nga shtëpia edhe izolimi social.

Paraprakisht, Netfliks dhe Gugëll njoftuan se ata do të përshtatnin sistemin e tyre të video përmbajtjeve në situatën e re të sapokrijuar.

Komisioni Evropian më parë u ka bërë thirrje provajderëve, operatorëve dhe ofruesve të shërbimeve të internetit që të parandalojnë ngarkesën e rrjetit dhe të ofrojnë internet të hapur. /MIA/

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Lajmet më të reja

Mbi 1,5 milion të infektuar me COVID-19!

Në botë deri më tani janë regjistruar mbi 1,5 milion persona të infektuar me virusin korona prej të cilëve...

Rihapet Qendra për shëndet publik në Gostivar

Njësia rajonale e Qendrës për shëndet publik Gostivar prej sot sërish është e hapur. Të premten e kaluar, autoritetet shëndetësore përkohësisht e kanë mbyllur,...

Kreu i BFI kërkon hise nga ndihmat, përndryshe mund ta kthejë namazin nëpër xhami

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, Sulejman Rexhepi, po kërkon pjesë nga ndihmat e jashtme të ardhura si mbështetje për të...

62 të arrestuar gjatë orës policore, 97 shkelës gjithsej

97 qytetarë e kanë shkelur orën policore në 24 orët e fundit mes datës 8 dhe 9 prill, prej të cilëve 62 janë arrestuar...

I biri i Vuçiqit është infektuar me Kovid-19

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka njoftuar se biri i tij, Danillo është infektuar me virusin korona dhe është shtrirë në Klinikën Infektive. Bashkë me...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com