Faturat për ngrohjen qendrore në Shkup mbesin të njëjta

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Komisioni rregullator për energjetikë dhe shërbime të ujit e informon opinionin se kanë sjell vendime me të cilat çmimi i përgjithshëm i energjisë për ngrohje të tre kompanive në territorin e Qytetit të Shkupit mesatarisht zvogëlohet në mënyrë jo të konsiderueshme.

“Me këto vendime me të cilat ka ulje jo të konsiderueshme të çmimit të energjisë për ngrohje, faturat që i marrin konsumatorët e përfshirë në BEG, ELEM Enegjetika dhe Shkup Veri praktiksiht do të mbesin në nivelin e njëjtë si në sezonin e kaluar të ngrohjes. Duke e pasur parasysh periudhën jashtëzakonisht të ndërlikuar në të cilin gjendemi me pandeminë e Kovid-19, shpenzimet kompanive energjetike janë llogaritur në nivel minimal. Analizat tregojnë se ngrohja e energjisë së ngrohjes përmes sistemeve qendrore për ngrohje të tre kompanive në qytetin e Shkupit mbetet më ekonomike dhe ekologjike dhe si zgjidhje më e arsyeshme. Apeloj që çdo amvisëri që është e kyçur në sistemet e energjisë së ngrohjes nga tre kompanitë në territorin e Shkupit ta shfrytëzojnë këtë energji”, deklaroi Marko Bislimovski, kryetar i Komisionit rregullator për energjetikë dhe shërbime të ujit. 

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -