Dy persona përfundojnë në spital pas përmbysjes së veturës në Shkup

TË FUNDIT

Dy persona kanë përfunduar në spital pas aksidentit të djeshëm në rrugën “Kuzman Josifovski Pitu” në Shkup, ku një veturë e tipit Fiat, e drejtuar nga 24-vjeçari A.C. ka goditur rrethojën e bulevardit dhe është rrokullisur.

MPB njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30 ndërsa 25-vjeçari D.T. ka marrë lëndime të rënda trupore të konstatuara në Qendrën Klinike në SHkup, kurse 26-vjeçari D.M. ka marrë lëndime të lehta të konstatuara në spitalin e Qytetit “Shën Klimenti i Ohrit”.