Dy emigrantë e kanë humbur jetën pasi një ”Audi” është përplasur me një automjet transportues policie

Must Read

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur,...
- Advertisement -

Dy emigrantë sirianë vdiqën dhe disa të tjerë u lënduan rëndë pasi një automjet për udhëtim “Audi Q7” me targa të Shkupit u përplas me një automjet transportues të ndaluar policie në autostradën Strumicë – Shtip, afër Radovishit.

Ministria e Brendshme njoftoi sot se mbrëmë në orën 22:30 pasdite është denoncuar se në qarkoren Radovish, “Audi Q7”, i drejtuar nga një person i panjohur, në të cilin po transportoheshin 12 emigrantë nga Siria, është përplasur në një automjet transportues të ndaluar, në pronësi të Ministrisë së Brendshme.

- Advertisement -

“Njëri prej emigrantëve vdiq në vendin e ngjarjes, kurse njëri iu është nënshtruar plagëve në Qendrën Mjekësore Shtip. Personat e tjerë morën lëndime të rënda trupore, ndërsa një nëpunës policie mori lëndime trupore, të konstatuar në Qendrën Mjekësore Shtip. Është bërë ekspertizë nga Prokurori Publik dhe një ekip ekspertize nga SPB Strumicë në vendin e ngjarjes”, sqarohet në njoftimin nga MPB.

Në periudhën nga ora 22:40 deri në orën 23:40 komunikacioni  në aksion e lartpërmendur ka qenë i ndërprerë, ndërsa pastaj i rikahëzuar nëpër rrugët dytësore. sn/

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë që kemi pasur rritje të...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund të vitit do të tejkalojë...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur, lind me 3 mijë euro...

Bekteshi në Click Plus tregon se sa persona kanë mbetur pa punë për shkak të pandemisë!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bën të ditur se nga periudha 15 mars deri në përfundim të gushtit janë larguar nga 12.500...

Ilire Dauti nga ASH: Kjo Qeveri në kushte normale e kishte të vështirë të përballet me probleme ekonomike

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët, në emisionin Click Plus në TV21, tha Qeveria e re por e vjetër në përmbajtje në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -