Deri në fund të javës një milion të infektuar me koronavirus në Brazil

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Në Brazil, numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri pritet të arrijë në një milion deri në fund të javës, ndërsa vendi, pas SHBA-së, ka regjistruar numrin më të madh të rasteve.

Një rekord i ri është vendosur në Brazil në 24 orët e fundit – janë regjistruar 34.918 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm është rritur në 920.000, raportoi BBC.

- Advertisement -

Në të njëjtën periudhë kanë vdekur 1.300 njerëz, me çka numri numri i përgjithshëm është rritur në 45.241 viktima.

Sipas ekspertëve, numri i të infektuarve dhe të vdekurve nuk tregon shenja të ngadalësimit të virusit, për shkak të së cilës vendi konsiderohet një epiqendër e re e koronavirusit, në të cilën gjendja po përkeqësohet dita ditës.

- Advertisement -

Në pjesët e largëta të Amazonës, ku qasja në kujdesin intensiv dhe trajtimin në spital është e vështirë dhe ku jetojnë popuj indigjenë, parandalimi është më i rëndësishmi, për shkak të cilës banorët e këtyre zonave përdorin mjekësi tradicionale bimore./MIA

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -