Deputeti i AAA-së:Do të kërkojmë të prishet konkursi për Avokatin e Popullit! Naser Zyberi s’mund t’i mbrojë të drejtat e qytetarëve

TË FUNDIT

3.9 miliardë vite i vjetër, objekti i veçantë që Biden ka vendosur në zyrën presidenciale

Kur ekuipazhi i Apollo 17 u kthye nga hëna, ata sollën përsëri një shkëmb hënor 3.9 miliardë vjeçar që...

Orizi i zi përmirëson funksionin e trurit dhe ngadalëson plakjen e tij

Orizi i zi ka qenë prej kohësh i njohur si një ilaç për veshkat, mëlçinë dhe dispepsi. Ai ka...

A është i shëndetshëm uji i gazuar?

Uji me gaz mund të jetë një alternativë e mirë në vend të pijeve të gazuara, por a është...

Moti do të jetë me vranësira, pasdite do të fillojnë të reshura të shiut

Moti në vend paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa pasdite, duke filluar nga perëndimi, do të...

Horoskopi 24 janar 2021

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë së dielës. Nëse gjatë ditëve...

Nominimi i kandidatit për Kryeministër Naser Zyberit për Avokat të Popullit është tallje e rëndë e BDI-së me qytetarët, thotë deputeti i Alternativës  Skender Rexhepi-Zejd.

“Si pritni të mbrohen të drejtat e qytetarëve përballë institucioneve shtetërore nga një person i cili është kryekëput i Qeverisë. Kandidati për kryeministër po emërohet Avokat i Popullit kjo është tallje me qytetarët dhe shkelje e të drejtave të njeriut. Nuk e di cili qytetarë nesër do të shkoj të kërkojë drejtësi në këtë institucion”, thotë Rexhepi-Zejd.

TË NGJAJSHME