Çeki, zjarr në një ndërtesë, 11 të vdekur

Must Read

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse...
- Advertisement -

Policia në Republikën e Çekisë po heton një zjarr që mori jetën e 11 njerëzve, përfshirë tre fëmijë.

Zjarri i së shtunës, në një bllok banesash në qytetin veri-lindor të Bohumin, është përshkruar si zjarri më i keq në historinë e vendit.

- Advertisement -

Gjashtë vetë vdiqën në zjarr dhe pesë të tjerë pasi u hodhën nga një ballkon i katit të 11-të në përpjekje për t’i shpëtuar flakëve, transmeton tv21.tv.

Dhjetë persona, përfshirë dy zjarrfikës dhe një oficer policie, u lënduan.

- Advertisement -

Bohumin është në kufirin Çeko-Polak, rreth 300 km në lindje të kryeqytetit, Pragë.

Guvernatori i rajonit, Moravia-Silesia Ivo Vondrak tha se zjarri duket se ishte i qëllimshëm.

- Advertisement -

Sipas raportimeve të dëshmitarëve okularë, një burrë u prangos në vendngjarje pasi pranoi se ai ia kishte vënë flakën ndërtesës. Policia nuk pranoi të komentojë ato pretendime, por ata kanë konfirmuar se një person është arrestuar.

Shefi rajonal i zjarrfikësve Vladimir Vlcek tha se zjarri u përhap shumë shpejt.

“Zjarri ishte shumë i shpejtë, gjë që nuk është normale. Një zjarr si ai prek zakonisht një dhomë, por kjo goditi të gjithë banesën, të gjitha dhomat janë djegur”, tha ai./21Media

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...

Shkollat që rrezikojnë jetën e nxënësve, 2 objekte mësimore në periferi të Kërçovës para shembjes

https://youtu.be/18pCx6nnUMY Objekt i vjetër dhe i shkatërruar. Pa kushte elementare për mësim, me banka...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -