Futboll

Ndeshja e marsit, Sejdini takon Ambasadorin e Kosovës, premtojnë spektakël

Kryetari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Muhamed Sejdini në objektin e Federatës ka takuar ambasadorin e Kosovës në vend Gjergj Dedaj me të cilin kanë biseduar lidhur me ndeshjen ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, ndeshjen gjysmëfinale në...

Klubi i futbollit Shkëndija e shkarkoi Osmanin

Kampioni aktual i Maqedonisë së Veriut Klubi shqiptar nga Tetova, Shkëndija ka shkarkuar Qatip Osmanin nga detyra e trajnerit. Dita e shtunë ka shërbyer që klubi kuqezi të marr një vendim të madh shkaku i rezultateve negative në garat...

Kupa e Maqedonisë, Shkupi përball Teteksit, Gostivari pret Shkëndijën

Është tërhequr sot shorti për dyshet e 1/16 së finales së Kupës së Maqedonisë. Finalistët e finalës së fundit, rrespektivisht, Akademia Pandev dhe Makedonija Gjorçe Petrov në fillim të kësaj gare janë të lirë. Përdallim nga kjo dyshe, Shkupi...

Malcom mund të largohet nga Zeniti, tifozët nuk duan lojtarë me ngjyrë

Malcom mund tw largohet nga ekipi rus, Zenit Saint Petersburg, për shkak të abuzimeve raciste nga tifozët ultras të klubit rus. Ria Novosti bën të ditur se lojtari i ri, i cili i kushtoi Zenitit 40 milionë euro, mund të largohet...

Musliu largohet nga Shkëndija, klubi zyrtarizon marrëveshjen me “MOL Fehervar FC”

Visar Musliu, nuk do të jetë më futbollist i K.F. Shkëndijës nga Tetova, pasiqë vet klubi gjatë mëngjesit ka zyrtarizuar marrëveshjen për transferimin e lojtarit tek ekipi i "Moll Fehervar FC", ekip ky i cili garon në kampionatin Hungarez. 24 vjeçari...

Barcelona po e huazon Neymarin me të drejtë blerje nga PSG-ja

Barcelona thuhet se është e bindur që do ta transferojë Neymarin në këtë afat kalimtar nga Paris Saint-Germaini. Blaugranasit e humbën yllin brazilian në vitin 2017 për 222 milionë euro te kampioni i Ligue 1, derisa në dy sezonet e...

FOTO/ Dy talent të rinj për një “Shkup” më të fortë

Punë intensive, stërvitje, ndeshje kontrolluese, por edhe afrimet e reja në skuadër vazhdojnë të jenë aktive. Së fundmi drejtuesit e skuadrës kanë arritur marrëveshje me dy futbollist të rinj nga Gostviari. Bëhet fjalë për Xhemail Esatin dhe Ardit Iljazin,...

Ish sulmuesi i “Tiranës” afër marrëveshjes me ekipin e Makedonia Gjorçe Petrov-it

Njëri nga sulmuesit më të mirë të Ligës sonë, Dejan Bllazhevski është shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me ekipin e "Makedonija Gjorçe Petrov". Sport Media mëson se goleadori dhe klubi nga Gjorçja janë në fazën e fundit të bisedimeve...

Video/ Sulmuesi i dalë nga “La Masia”, ka shënuar golin e vitit në miqësore

Vitet kalojnë por klasi nuk shuhet. Pedro Rodriguez vazhdon të mbetet ai talent i pastër i dalë nga La Masia e Barcelonës edhe në moshën 32-vjeçare. Sulmuesi spanjoll i cili aktivizohet te Chelsea prej disa vitesh mbrëmjen e të...

FOTO/ Formacioni zyrtar i Shkëndijës, Osmani lë jasht, B.Ibrahimin dhe Zahov-in, i beson Felipes

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shkëndijës dhe Dundelazh para ndeshjes së vlefshme për raundin e dytë të Evropa Ligës, e cila do të zhvillohet sonte në stadiumin e qytetit "Todor Proevski", nga ora 17:55h. Ato që vërehen janë ndryshimet në...
- Reklama -

Latest News

Deskoska e zë vendin e Karakamishevës në Venecia, reagon VMRO-DPMNE

Ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska është anëtarja e re në Komisionin e Venecias. Deskoska në këtë komision do ta...
- Reklama -

“Ëndrra” e Gjokës po bëhet realitet, Bruno Dita ngre padi kundër Skenderbeut

Kryesia e Shkëndijës tashmë një kohë të gjatë është në bisedime me Bruno Ditën. Por është klubi i Ditës, Skenderbeu i cili nuk dëshiron...

Para Samitit të PE, Sassoli flet për integrimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE

Pak ditë para mbajtjes së Samitit të Parlamentit Evropian në të cilin do të diskutohet për integrimin e Ballkanit Perëndimor, presidenti i Parlamentit Evropian,...

Të shtëna me armë zjarri në Gjermani, 6 të vrarë

Raportohet se ka edhe të plagosur Raportohet se ka edhe të plagosur Pas të shtënave me armë zjarri në ‘Rot am See’ në...

Nga tetori 150 pacient të sëmurë nga gripi në Kumanovë, javën e kaluar janë regjistruar 64 raste

Numri më i madh i të prekurve nga gripi 64 persona është regjistruar në qytetin e Kumanovës, javën e kaluar. Kurse nga Tetori deri më...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com