Basketboll

Zyrtare: Sigal Prishtina do të garojë edhe në “FIBA Europe Cup”

Kampioni i Kosovës, Sigal Prishtina do të jetë pjesë e “FIBA Europe Cup”. Lajmi është konfirmuar nga FIBA, së bashku me Sigal Prishtinën janë edhe 59 ekipe që do të marrin pjesë në këtë garë prestigjioze. Shorti për garat e...

Basketboll: A po dështon Kupa e Mbretit?

Reprezentacioni i Kosovës në Basketboll, ka marrë ftesë për pjesëmarrje në turneun Kupa e Mbretit, në Jordani, që organizohet nga mbreti Abdullahu i Dytë. Turneu parashihet që të mbahet në fund të muajit gusht dhe sipas Federatës së Basketbollit...

Përfaqësuesja e Kosovës (U16) mysafire e IPKO-së

Përfaqësuesja U16 e Kosovës sot e ka vizituar zyrën qendrore të kompanisë IPKO me seli në Prishtinë me ftesën e kësaj të fundit pas suksesit që basketbollistët e rinj kosovar e kanë shënuar në Kampionatin Evropian, Divizioni C, i...

Super Peja 'shkel' Sigal Prishtinën

Peja e ka shkelur Sigal Prishtinën, sonte në “Karagaç", duke e mposhtur me rezultat 82-70, në ndeshjen e dytë të finales së play-offit. Pejanët i janë hakmarrë në mënyrën më të mirë të mundshme prishtinasve për disfatën e parë, të...

"Plisat": Kumanovë jemi me ju, sot me zemër nesër më trup

Tifozët e njohur prishtinas “Plisat” në nisje të finales se parë mes Sigal Prishtinës dhe Pejës, kanë dal në mbështetje të Kumanovës. Ballafaqimi mes Sigal Prishtinës dhe Pejës, po luhet sonte në Pallatin e Rinis dhe Sporteve, ka nisur në...

Kryeministri -"basketbollisti" nr.1 i Sigalit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lojtarët dhe drejtuesit e KB Sigal Prishtinës, të cilët triumfuan në Ligën Ballkanike në basketboll, para pak ditësh. Gjatë pritjes, kryeministri Mustafa vlerësoi angazhimin, performacën dhe rezultatin e arritur nga...

'AS Kastrioti' drejt Superligës

KB AS Kastrioti është në rrugë të mirë që të bëhet pjesë e elitës së basketbollit tonë.Kjo skuadër që drejtohet nga strategu Blerim Krasniqi “Blleki”, garat e play-off-it do t’i nis nga pozita e parë, e që është një...

'Çmenduri në Prishtinë'- Titujt e mediave serbe( Foto)

Mediet serbe: Çmenduri në Prishtinë, Sigal Prishtina fiton Ligën Ballkanike Mediet në Serbi kanë raportuar për fitoren e mbrëmshme të Sigal Prishtinës ndaj Rilskit, që i siguroi Prishtinës kupën e Ligës Ballkanike. Ndër titujt më të përdorur nga këto medie, duke...

Shpendi n'shesh me tifozët e basketbollit

Edhe kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka uruar klubin nga kryeqyteti për fitoren ndaj Rilskit, fitore kjo që e bën Sigal Prishtinën kampion të Ligës Ballkanike në basketboll Ahmeti ka qenë pjesë e tifozëve të shumtë në sheshin “Zahir Pajaziti”...

Plisat po e ' kallin' Sheshin(Foto)

Sheshi Zahir Pajaziti në Prishtinë është mbushur plot e përplot me qytetarë të cilët kanë dalë për ta përcjellë drejtpërdrejt ndeshjen finale të Ligës Ballkanike mes Sigal Prishtinës dhe Rilskit. Pasi që ndeshja është duke u zhvilluar në Bullgari, klubi...
- Reklama -

Latest News

“Ëndrra” e Gjokës po bëhet realitet, Bruno Dita ngre padi kundër Skenderbeut

Kryesia e Shkëndijës tashmë një kohë të gjatë është në bisedime me Bruno Ditën. Por është klubi i Ditës,...
- Reklama -

Para Samitit të PE, Sassoli flet për integrimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE

Pak ditë para mbajtjes së Samitit të Parlamentit Evropian në të cilin do të diskutohet për integrimin e Ballkanit Perëndimor, presidenti i Parlamentit Evropian,...

Të shtëna me armë zjarri në Gjermani, 6 të vrarë

Raportohet se ka edhe të plagosur Raportohet se ka edhe të plagosur Pas të shtënave me armë zjarri në ‘Rot am See’ në...

Nga tetori 150 pacient të sëmurë nga gripi në Kumanovë, javën e kaluar janë regjistruar 64 raste

Numri më i madh i të prekurve nga gripi 64 persona është regjistruar në qytetin e Kumanovës, javën e kaluar. Kurse nga Tetori deri më...

Dorëzohet aktakuzë për Emill Jakimovskin për dhunë familjare dhe kërcënime

Prokuroria Publike e Shkupit – Shkup deri te Gjykata Themelore Penale – Shkup dorëzoi aktakuzë kundër Emill Jakimovskit, is hi punësuar në Regjistrin Qendror...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com