Automobilizëm

Çmenduria! Ja çfarë po prodhon ushtria amerikane (Video)

Dikush në ushtrinë amerikane duket se është i çmendur pas filmit ‘Star Wars’. Departamenti i Mbrojtjes ka porositur prodhimin e një motoçiklete fluturuese, një hoverbajk, të quajtur TRV (Tactical Reconnaissance Vehicle). Motoçikleta do prodhohet nga kompania Malloy Aeronautics, e cila ditët...

Po vjen Jaguar F-Pace (Video)

Jaguari ka lansuar një video paralajmëruese të modelit F-Pace.Automobili i ri ndjek hapat e konceptit C-X17 dhe përmban drita LED. Jaguar ka thënë se modeli ka performancë të mirë dhe teknologji të lartë. Kompania britanike nuk lëshoi specifikat e modelit të...

Detajet e BMW i5

Një raportim i ri ka zbuluar detajet e modelit BMW i5, që do të rivalizojë veturën e famshme elektrike Tesla Model S. Muaj më parë zyrtari i BMW-së, Klaus Froehlich, kishte deklaruar se modeli i tretë “i” nuk do të...

Range Rover drejtohet nga një aplikacion për telefonin inteligjent (Video)

Kompania Jaguar Land Rover ka krijuar një aplikacion për makinën e saj që ju ndihmon të kontrolloni mjetin nga jashtë. Aplikacioni përdor të njëjtët sensorë që përdorin aktualisht makinat Jaguar Land Rover për t’u parkuar vetë. Ky aplikacion lejon...

Ja sa kushton BMW seria 7-të

BMW shfaq në rrugë modeli më të ri BMW Seria 7. Modeli më i ri është i pajisur me motor 4.4-litërsh turbo-binjak V8 që radhitet në 450 kuaj-fuqi dhe 479 çifte rrotulluese, duke i dhënë kështu asaj një shpejtësi...

Shelby Super Snake me më shumë se 750 kuaj fuqi [foto]

I bazuar në modelin Ford Mustang GT, modeli Super Snake posedon Body Kit të bërë nga fibra të karbonit, i cili përfshin spoilerin e përparmë, pragjet dhe difuzerin e pasmë, retrovizorët dhe maskën e pasme të bërë nga fibra...

Makina më luksoze në botë?

Në përpjekje për të fituar betejën me rivalë si Rolls Royce apo Bentley, BMW ka prezantuar serinë e re 7. Makina ka kinema në sediljet e pasme, sedilje me masazhim dhe është kaq shumë hi-tech sa disa thonë se ngjan...

BMW vjen me seri të veçantë

Pas serisë së veçantë 5, kompania BMW në Japoni ka paraqitur edhe një seri të re të veçantë e të limituar të njërit nga modelet e saj. Ky model nga kjo seri e veçantë, ndër të tjera, posedon ngjyrën Alpine...

Së shpejti një makinë që vëtëdrejtohet

Gjiganti kinez i kërkimit në internet, Baidu, zbuloi para një viti se po punon për krijimin e një makine vetë-drejtuese. Tani kompania njoftoi se makina do të prezantohet në gjysmën e dytë të këtij viti. Ky lajm është bërë i...
- Reklama -

Latest News

2207 shtetas janë kthyer në vendlindje

Gjithsej 2,207 shtetas janë kthyer në Maqedoninë e Veriut nga vendet ku ishin bllokuar për shkak të krizës që...
- Reklama -

Aksion policor në Çair

Policia e Shkupit, më urdhër paraprak të gjykatës, më 4 prill ka bastisur shtëpinë dhe hapësirat e tjera të personit me iniciale B.Z, 29...

COVID-19 mbyll 30 qytetet të mëdha të Turqisë

Ndalohet hyrja dhe dalja prej 30 qyteteve të mëdha të Turqisë në kohëzgjatje prej 15 ditëve, publikoi në Tuiter gjatë fjalimit drejtuar popullit presidenti...

Shtabi i Kumanovës del me rekomandime, përfundime dhe masa për qytetarët

Shtabi komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim në Kumanovë, pas mbledhjes së mbaјtur në hapësirat e Komunës,  ka dalë me rekomandime, përfundime dhe masat për...

“Do të numërojmë mijëra të vdekur” paralajmëron kryeministri suedez

Suedia do të duhet të përgatitet për mijëra të vdekur nga koronavirusi i ri, deklaroi kryeministri i vendit Stefan Loven. “Do të numërojmë mijëra të...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com