Automobilizëm

Po vjen Jaguar F-Pace (Video)

Jaguari ka lansuar një video paralajmëruese të modelit F-Pace.Automobili i ri ndjek hapat e konceptit C-X17 dhe përmban drita LED. Jaguar ka thënë se modeli ka performancë të mirë dhe teknologji të lartë. Kompania britanike nuk lëshoi specifikat e modelit të...

Detajet e BMW i5

Një raportim i ri ka zbuluar detajet e modelit BMW i5, që do të rivalizojë veturën e famshme elektrike Tesla Model S. Muaj më parë zyrtari i BMW-së, Klaus Froehlich, kishte deklaruar se modeli i tretë “i” nuk do të...

Range Rover drejtohet nga një aplikacion për telefonin inteligjent (Video)

Kompania Jaguar Land Rover ka krijuar një aplikacion për makinën e saj që ju ndihmon të kontrolloni mjetin nga jashtë. Aplikacioni përdor të njëjtët sensorë që përdorin aktualisht makinat Jaguar Land Rover për t’u parkuar vetë. Ky aplikacion lejon...

Ja sa kushton BMW seria 7-të

BMW shfaq në rrugë modeli më të ri BMW Seria 7. Modeli më i ri është i pajisur me motor 4.4-litërsh turbo-binjak V8 që radhitet në 450 kuaj-fuqi dhe 479 çifte rrotulluese, duke i dhënë kështu asaj një shpejtësi...

Shelby Super Snake me më shumë se 750 kuaj fuqi [foto]

I bazuar në modelin Ford Mustang GT, modeli Super Snake posedon Body Kit të bërë nga fibra të karbonit, i cili përfshin spoilerin e përparmë, pragjet dhe difuzerin e pasmë, retrovizorët dhe maskën e pasme të bërë nga fibra...

Makina më luksoze në botë?

Në përpjekje për të fituar betejën me rivalë si Rolls Royce apo Bentley, BMW ka prezantuar serinë e re 7. Makina ka kinema në sediljet e pasme, sedilje me masazhim dhe është kaq shumë hi-tech sa disa thonë se ngjan...

BMW vjen me seri të veçantë

Pas serisë së veçantë 5, kompania BMW në Japoni ka paraqitur edhe një seri të re të veçantë e të limituar të njërit nga modelet e saj. Ky model nga kjo seri e veçantë, ndër të tjera, posedon ngjyrën Alpine...

Së shpejti një makinë që vëtëdrejtohet

Gjiganti kinez i kërkimit në internet, Baidu, zbuloi para një viti se po punon për krijimin e një makine vetë-drejtuese. Tani kompania njoftoi se makina do të prezantohet në gjysmën e dytë të këtij viti. Ky lajm është bërë i...

Modifikohet Lamborghini Aventador(Foto)

Kompania kanadeze për rregullimin e veturave, SR Auto Group, është përkujdesur për modifikimin e modelit Lamborghini Aventador, ndërsa rezultatin e punës së kësaj kompanie mund ta shihni në këto fotografi. SR Auto Group për Aventadorin e saj ka parashikuar Liberty...

Supermakina amerikane që kushton 1 milion $ (VIDEO)

Kompania “Big Toyz Racing Motors” ka hedhur në shitje një foristradë gjigante vlera të cilës shkon deri në 1 milion dollarë. E njohur si “Sin City Hustler”, makina është model i zgjatur i “Ford Excursionit”. Ajo është 9.75 metra e...
- Reklama -

Latest News

Parashikimi i motit

Moti në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në...
- Reklama -

Këshilltari i Trampit, Roxher Stoun dënohet me 40 muaj burg

Roxher Stoun, këshilltari shumëvjeçar dhe aleat i presidentit amerikan Donald Tramp, është dënuar me 40 muaj dënim me burg. Stoun në muajin nëntor vitin e...

U nënshkruan katër grante të reja japoneze për edukim, shëndetësi dhe shërbime publike

- Katër grante të reja japoneze për përmirësimin e kushteve nga sfera e edukimit, shëndetësisë dhe shërbimeve publike në vend ishin nënshkruar...

Djathtistët ekstremë në Gjermani kanë vrarë shumë më shumë njerëz sesa islamikët

Pasi mbrëmë një sulmues në qytetin gjerman Hanau, në lindje të Frankfurtit ka vrarë nëntë persona në dy kafene ku konsumohet nargile...

Lubomir Joveski realizoi takim me njeriun e parë të Eurodrejtësi, Ladisllav Hamran

Prokurori publik në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Lubomir Joveski realizoi takim me kryetarin e Eurodrejtësi, Ladisllav Hamran. Në takim kishin marrë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com