Automobilizëm

Apple kërkon të bashkojë forcat me BMW-në për makinën elektrike

Revista gjermane “Manager Magazin” ka shkruar të hënën se Apple është shumë e interesuar që të bashkëpunojë me gjigantin BMë për një makinë elektrike. Sipas revistes gjermane, Apple kërkon që të përdorë trupin e i3, një makinë elektrike e BMW,...

Çmenduria! Ja çfarë po prodhon ushtria amerikane (Video)

Dikush në ushtrinë amerikane duket se është i çmendur pas filmit ‘Star Wars’. Departamenti i Mbrojtjes ka porositur prodhimin e një motoçiklete fluturuese, një hoverbajk, të quajtur TRV (Tactical Reconnaissance Vehicle). Motoçikleta do prodhohet nga kompania Malloy Aeronautics, e cila ditët...
- Reklama -

Latest News

Vlerësimi i aktakuzës për ngjarjet e 27 prillit u anulua për më 23 dhjetor

Mbrojtja nga lënda për ngjarjet e 27 prillit në vend që t’i shpjegojë ankesat në seancën për vlerësim të...
- Reklama -

Sekretari polak: Maqedonia meriton datë, Zhernovski: Non-paper-i francez nuk guxon të bllokojë procesin

https://youtu.be/74rwIOdx_5E Sekretari shtetëror i Ministrisë së Jashtme të Polonisë u shpreh se janë të zhgënjyer për mos dhënien e datës për Maqedoninë e Veriut, dhe...

Maksim Acevski zgjidhet kryerevizor!

Në seancën e sotme të Komisionit për zgjedhje dhe emërime në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut unanimisht Maksim Acevski u zgjodh kryerevizor, raporton TV21.

Kamçev i thotë Bokit: Nuk të kam detyruar ta dërgosh Katicën në operim për humbje peshe

Duke ju përgjigjur Boki 13, Orce Kamçev tha se në asnjë moment nuk e ka detyruar që të dëgjohet dhe të përmend politikan po...

Shekerinska: Javën e ardhshme fillon procedura për ambasador në NATO

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, pret që procedura për emërimin e ambasadorit të Maqedonisë së Veriut, në Misionin e NATO-s në Bruksel,...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com