Category:

Maqedoni

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni 21 u bë shënjestër e akuzave të rënda dhe të pabaza nga ana...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8 pacientë janë shëruar. 2 persona kanë humbur jetën,...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve përkatëse, thotë mikrobiologu Nikolla Panovski. Sipas tij Komisioni...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë mënyrë qytetarët filluan të mendojnë se kornonavirusi ka...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të Tetovës. Nëse vërehen lëvizje gjatë provimit, studentëve mund...

Tetovë, pas shiut ujëra të zeza dalin në sipërfaqe, banorët të frikësuar

https://www.youtube.com/watch?v=K_jpCJS2o6E&feature=youtu.be Të reshurat e shiut kanë nxjerrë ujërat e zeza nga kanalizimi në lagjen 166 të Tetovës. Banorët e kësaj lagje thonë se sa herë...

Tetovë, në një shkollë anulohet regjistrimi!

https://www.youtube.com/watch?v=ZvgOif--w1Y Të gjitha edukatoret dhe të gjithë të punësuarit në  çerdhen “Mlladost” të Tetovës dhe komunave përreth kanë dalë negativ në skriningjet e bëra, nga...

Kishat e hapura në Shkup, por të zbrazëta

https://www.youtube.com/watch?v=3dnnpd0Gim8 Kisha “Shën Klimenti” i Ohrit në Shkup dyert i kishte të hapura. Në oborrin e saj po punohej. Po kositej bari e mbilleshin lule. Përgatitjet...

Filipçe u bën apel mediave të mos publikojnë informacione të paverifikuara për numrin e të sëmurëve

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe pasdite u bëri apel mediave të mos publikojnë informacione të paverifikuara për numrin e të sëmurëve me Kovid-19. “Këto ditë...

125 raste të reja me Kovid-19

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1085 teste, ndërsa janë regjistruar 125 raste të reja me Kovid-19. Në...

Ahmeti për kryeministrin shqiptar: Çdo gjë është e mundur

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti edhe sot në facebook ka shkruar se ka ardhur koha për kryeministër shqiptar në Maqedoninë e veriut. Më poshtë mund...

Filipçe apelon qytetarët të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike

Ministri Filipçe rrjetit social përmes facebook apeloi deri te qytetarët që të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike. “Mjekët janë këtu për ne, përgjegjësia...