Category:

Maqedoni

Për dy ditë 43 raste të reja me COVID-19 në Likovë! Arifi: Gjendja tepër shqetësuese

Dje dhe sot janë regjistruar 43 raste të reja me koronavirus në Komunën e Likovës, ka informuar përmes Facebookut kryetari Erkan Arifi. “Numri i personave...

38 të arrestuar për mosrespektim të orës policore, 591 shkelje për mosmbajtje të maskave

Gjatë 24 orëve të fundit, mes datave 4 dhe 5 qershor, Ministria e Brendshme informon se 48 persona e kanë shkelur ndalesën për lëvizje,...

Lejet për lëvizje vazhdojnë të vlejnë, procedura për leje të reja mbetet e njëjtë

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, njofton se lejet për lëvizje, të dhëna më parë, të cilat janë përcaktuar si “të përhershme”, vazhdojnë të...

Shkupi, 3 qytete dhe 12 komuna në karantinë 80 orëshe, pjesa tjetër me kufizime ditore

Prej mbrëmë në orën 21 filloi ora policore që do të zgjasë 80 orë për qytetarët e të gjitha komunave në Qytetin e Shkupit,...

Protokoll policor për hyrje dhe dalje nga vendi gjatë karantinës

Qytetarët që të realizojnë hyrje në shtet ose që duhet ta lëshojnë vendin gjatë karantinës 80 orëshe për disa qytete si dhe ndalesën për...

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që nga 2016-ta në Maqedoni më nuk vlen...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e tyre. Edhe pse më 8 nëntor, përfaqësues të...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri i të infektuarve po rritet, një pjesë e qytetarëve nuk i respektojnë...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën se si në Maqedoninë e Veriut është realizuar...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje në mbrëmje Qeveria përsëri solli vendim për orë...

Zhelina ankohet për orën policore! Sejdiu: 10 ditët e fundit s’kemi asnjë rast me Covid-19

https://youtu.be/HgS4_YcY7gQ Zhelina ankohet deri te Qeveria se pse në Komunën e tyre është vendosur orë policore kur atje nuk ka rritje të numrit të të...

Mickoski kapet duke bërë shkelje! Po qëndronte brenda në një lokal, ndonëse është e ndaluar

https://youtu.be/tEi15C0log0 Që kur u soll vendimi për rihapjen e objekteve hotelerike, inspektorët e Tregut kanë realizuar inspektime në terren.  Inspektimet bëhen në koordinim me Sektorin...