Category:

Lajme

Maqedonia e Veriut mes vendeve të cilave nga 15 qershori do t’u lejohet hyrja në Greqi

Vendi ynë është mes 29 shteteve të Evropës dhe botës, për të cilat  nga 15 qershori do të lejohet udhëtimi  në Greqi, ...

Shilegov: Qytetarët t’i respektojnë masat gjatë lëvizjes në hapësira publike

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov sot bëri thirrje që të gjithë qytetarët gjatë lëvizjes në vende publike t’i respektojnë rekomandimet dhe protokollet...

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron karantinë për disa Komuna

Qytetarët nuk po respektojnë masat për mbrojtje nga koronavirusi andaj do të shqyrtohet mundësia që të ketë karantina lokale në disa nga...

Besimtarët po përgatiten për Bajram! Bakllava me sherbet po por të izoluar

https://youtu.be/0gwf-8w682Y Bakllavën e ka t’holluar dhe tash po ia hedh sherbetin. Po e bën gati që ta shërbejë nesër për festën e Fitër Bajramit. Për dallim...

Zgjedhjet sipas partive shqiptare! Të gatshme, por me data e qëndrime të ndryshme

https://youtu.be/64cYrLxstKc Të gjitha partitë shqiptare pohojnë se janë të gatshme për zgjedhje e për fitore, por kur vjen çështja se në cilën datë duhet të...

Nuk ka haber për takim liderësh! Ka përpjekje për konsensus për datën për zgjedhje

https://youtu.be/k6s_rj6qlq8 Datë për zgjedhje nuk ka, por në prapavijë ka bisedime për arritjen e kompromisit rreth datës për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Nga...

Transplant i parë i suksesshëm i zemrës! Një zemër e ndalur u rikthye sërish në jetë në një trup tjetër

https://youtu.be/-kNCDDyRt3M Një zemër e ndalur është rikthyer sërish në jetë. Përmes transplantimit zemra e një donatoreje të vdekur u vendos në trupin Ivan Ognjanovski 54...

SPM: Qeveria t’i paguaj policisë 15 mijë denarë! Spasovski dhe Çulev me akuza dhe përplasje të ndërsjella

https://youtu.be/8FaIE9As4so Qeveria tregoi se nuk e respekton fare policinë dhe mundin e tyre gjatë përballjes  me korona virusin, akuzojnë nga Sindikata e pavarur e policisë....

VIDEO/ A filloi fushata? LSDM-ja shpërndan material propagandues dhe maska për qytetarët

Në shumë vende të Shkupit dhe më gjerë LSDM-ja sot kanë shpërndarë maska mbrojtëse dhe material propagandues. Thonë se aksioni është për informim më të...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën...

VIDEO/ Ognjanovski për fëmijët e donatores: Ende rreh zemra e nënës, bijës, motrës së tyre

Pasi operacioni doli i suksesshëm, është deklaruar i biri i pacientit te i cili është transplantuar zemra. Ivan Ognjanovski i ka falenderuar familjarët e...

ASH-ja akuzon Qeverinë se po bën dallime në ndarjen e subvencioneve nga Kovid-1 dhe Kovid-2

Partia Aleanca për Shqiptarët ka kritikuar Qeverinë pasi siç tha kryetarja e departamentit të ekonomisë, Ilire Dauti subvencionet që ndahen për Kovid-1 dhe Kovid-9...

Nga nesër në Shqipëri hapen objektet fetare

Prej nesër në Shqipëri do të hapen të gjitha xhamitë dhe kishat dhe do të vazhdojnë me aktivitetet e tyre fetare. Lajmin përmes publikimit në...

Pendarovski uroi besimtarët myslimanë: Bëhuni të kujdesshëm, respektoni rekomandimet

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Ai ka shprehur dëshirën që lutjet e myslimanëve të bëra...

Zaev: S’kemi komunikim direkt për datën e zgjedhjeve, besoj se do të mbahet takim i liderëve

Nuk kemi komunikim direkt mes nesh. Besoj se do të mbahet takim i liderëve, për shkak se mundësia për mbajtjen e takimit të liderëve...