Teknologji

Sot mbahet konferenca për siguri kibernetike

Garë për çmimin “Hakeri etik i vitit” Siguria kibernetike si një prej sfidave me te mëdha te epokës digjitale lë shumë për të dëshiruar dhe diskutuar. Sot “Findbug” në bashkëpunim me Kolegjin AAB nën patronazhin e Ministrisë se Inovacionit dhe Ndërmarrësisë...

Çmimi i iPhone 11, Apple bën zbritje

Me 699 dollarë, iPhone 11 është smartphone i ri më i lirë i Apple që nga iPhone 8 Dhe kjo thotë shumë për ndryshimet në zakonet e konsumatorit dhe sfidat me të cilat përballet Apple – dhe se si po...

Horoskopi i datës 13 shtator 2019

Dashi Me një komunikim të mirë, me durim dhe këmbëngulje do arrini gjithçka gjatë kësaj dite. Nëse jeni të dashuruar do kaloni vetëm momente të bukura dhe të mbushura me emocione. Partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës dhe...

Zbulohet gjithçka rreth iPhone 11 Pro

Lansohen dy reklama të reja për telefonn “Pro dhe Pro Max” Kompania “Apple” ka lansuar dy reklama të reja për telefonin “Pro dhe Pro Max”. Reklamat tregojnë se telefoni iu bënë ballë dhe është i qëndrueshëm në shumë abuzime, sesa çdo...

Në Frankfurt prezantohet makina e së ardhmes

Teknologjia e fundit që premton të revolucionarizojë të ardhmen e lëvizjes Në panairin e Frankfurtit në mesin e shumë zbulimeve të reja është duke u prezantuar edhe një makinë që po cilësohet si makina e së ardhmes. Bëhet fjalë për...

Robotët kirurgjikë do t’u bashkohen ekipeve mjekësore në Britaninë e Madhe

50 milionë funte britanike për pajisje kirurgjike robotike Inteligjenca artificiale po ndryshon mënyrën si mjekët i trajtojnë pacientët. Në një sallë operacioni, një robot po ndihmon kirurgët me operacione të ndërlikuara sa në vrimë çelësi. “Shumë ngazëlluese të shohësh teknikat robotike...
- Reklama -

Latest News

Gjendja me Kovid-19 në Botë deri në orën 20

Sipas të dhënave më të fundit, në botë deri më tani janë regjistruar 1.079.978 persona të infektuar me koronavirusin...
- Reklama -

Fëmijët me autizëm, vështirë në izolim, Arti 10 vjeçar është bërë më i lëvizshëm dhe rrin më shumë në telefon

https://youtu.be/7jCzOqLQbvQ Izolimin në shtëpi duket se më rëndë po e përballojnë fëmijët autik. Art Hoxha e ka të vështirë të praktikojë aktivitetet rutinore, t’i lajë duart,...

Një person ndërroi jetë, 46 raste të reja, 11 prej tyre personel mjekësor, 56 orë, orë policore në Kumanovë

https://youtu.be/jkZRCd4sVKU -Kemi raste të regjistruara dhe diagnostikuara në Spitalin e Kumanovës dhe në Klinikën Infektive. Në Spitalin e Kumanovës ka 11 raste të konfirmuara pozitive...

Ora e zgjatur policore në Kumanovë, radhë të gjata për të blerë bukë

Në një furrë të Kumanovës rradhë të gjata të pritjes për të blerë bukë. Kjo si pasojë e vendimit të fundit të Qeverisë me...

Rriten kërkesat për ndihmë në shoqatat humanitare, shumë qytetarë kërkojnë ushqime dhe mjete higjienike

https://youtu.be/tHSrTrqln4Y Efekti i situatës së jashtëzakonshme si duket ka rritur numrin e qytetarëve të cilët kërkojnë ndihmë në organizatat humanitare. Këto të fundit thonë se...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com