Teknologji

Ja pse nuk duhet ta mbushni telefonin me mbushësin e dikujt tjetër

Ndrrimi i mbushësit jo i duhur për telefonin tuaj Të gjithëve u ndodh që ndonjëherë telefonit t’i mbaron bateria dhe mos ta kenë mbushësin e tyre me vete. Në këto raste të gjithë marrin mbushësin e shoqërisë apo edhe dikujt tjetër...

Mos e instaloni versionin e ri të iOS!

Kujdes! Apple po tronditet nga akuzat. Kjo pasiqë versioni i ri i iOS 13, i cili u lansua dje, i lejon hakerët të bastisin listën e kontakteve të përdoruesve. Ky version erdhi pasi doli në treg sot iPhone 11 në Britani të...

Për ju që dëshironi iPhone 11, ja disa ide qesharake

Fotografi qesharake Presioni për t’i pasur modelet më të reja të telefonave çdo vit mund t’ju shkaktojë telashe me kuletën tuaj. Kështu që se para se ta blini iPhone 11, shikoni këto ide kreative për t’i kthyer telefonat e vjetër në...

10 tanket më të kushtueshëm në botë

Tanku më i shtrenjtë AMX-56 Leclerc Tanku, një mjet i fuqishëm ushtarak i armatosur që shërben si mbështetje për këmbësorinë ose veprimet e vetme, së pari u shfaq në Britani të Madhe dhe më pas në Francë dhe Gjermani. Nga prototipi...

Pamje si Bugatti arrin shpejtësin 490 km/h

Bugatti me rekord të ri Bugatti tashmë ka thyer një tjetër rekord sa i përket shpejtësisë. Ishte i pari që theu barrierën 400 km/h me Veyron në vitin 2005 dhe më pas 430 km/h me Super Sportin në vitin 2010. Bugatti...

Kamera më e vjetër “Kodak” tani duket kështu

Eastman më 4 shtator fotografon me aparatin e tij Kodak George Eastman  më 4 shtator 1988, morri një patentë për kamerën e parë të filmave roll-film, të cilin e regjistroi me emrin “Kodak”. Eastman punonte si një nënpunës bankar ndërsa ndërkohë...

​Apple prezanton smartfonin e lirë

Apple do të prezantojë më 10 shtator modelet iPhone 11, 11 Pro dhe 11 Max. Gjiganti teknologjik Apple planifikon të sjellë në treg një iPhone të lirë, i cili do të plotësojë modelet më të mira që kompania do të...

Aplikacionet që janë të rrezikshme për smartfonët tuaj

Keni kujdes Nuk është sekret që disa aplikacione mund t’ua shpenzojnë baterinë ose hapësirën në telefon, ose disa automatikisht do t’ju marrin para, apo do t’ua shpërndajnë informacionet personale. Qindra aplikacione të rrezikshme ekzistojnë, andaj mjetet dhe privatësia janë në...

Ora e zgjuar Huawei GT 2 arrin më 19 shtator

Ora e zgjuar Huawei GT 2 do të lansohet së shpejti Huawei është gati të lansojë orën e mençur Watch GT 2, e cila do të përdorë çipin Kirin A 1. Kompania kineze e njoftoi këtë përmes një video-klipi në...

Gjendet “iPhone” në varrin 2 mijë vjeçar

Arkeologët kanë gjetur “iPhone” në varrin 2 mijë vjeçar Arkeologët kanë bërë një prej zbulimeve më unike në Rusi. Ata kanë gjetur një aksesor antik, që duket si një iPhone ose ndonjë model modern smartphone. I gjetur në varrin e një...
- Reklama -

Latest News

Para Samitit të PE, Sassoli flet për integrimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE

Pak ditë para mbajtjes së Samitit të Parlamentit Evropian në të cilin do të diskutohet për integrimin e Ballkanit...
- Reklama -

Të shtëna me armë zjarri në Gjermani, 6 të vrarë

Raportohet se ka edhe të plagosur Raportohet se ka edhe të plagosur Pas të shtënave me armë zjarri në ‘Rot am See’ në...

Nga tetori 150 pacient të sëmurë nga gripi në Kumanovë, javën e kaluar janë regjistruar 64 raste

Numri më i madh i të prekurve nga gripi 64 persona është regjistruar në qytetin e Kumanovës, javën e kaluar. Kurse nga Tetori deri më...

Dorëzohet aktakuzë për Emill Jakimovskin për dhunë familjare dhe kërcënime

Prokuroria Publike e Shkupit – Shkup deri te Gjykata Themelore Penale – Shkup dorëzoi aktakuzë kundër Emill Jakimovskit, is hi punësuar në Regjistrin Qendror...

Blerja e aparateve të reja për kumar, reagon Lëvizja Anti-Bixhoz

Pas subvencionimit dhe blerjes së aparateve të reja për kumar në vlerë prej 6.5 milion euro për Lotarinë shtetërore ka reaguar Lëvizja Anti-Bixhoz nga...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com