Muzikë

Kida në përgatitje të albumit

Kida po punon për album. Këngëtarja e njohur, Orhidea Latifi-Kida, i është përgjigjur pyetjeve që fansat e saj i kanë bërë në rrjetin social Instagram, shkruan rtv21.tv Një album nga Kida pritet të vijë së shpejti. Këtë e ka bërë të...

Anulohet Eurovisioni, nuk vlejnë këngët e 2020

Eurovisioni është anuluar Para disa dite është konfirmuar se festivali i madh i muzikës “Eurovision 2020”, i cilli parashihej të mbahej në Roterdam, u anulua për shkak të frikës së përhapur nga koronavirusi. Në lidhje me këtë bordi i drejtuesve të festivalit...

Anulohet Eurovisioni

Është anuluar edicioni i sivjetmë i Eurovisionit që këtë vit ishte paraparë të mbahej nga 12 deri më 16 maj. Në një njoftim zyrtar nga European Broadcasting Union u bë e ditur se përkundër përpjekjeve të shumta që u bënë...

10 vjet pa mbretin e pop-it

10 vjet nga vdekja e Jackson-it Jackson, i njohur gjerësisht si mbreti i pop-it nga fansat e tij të shumtë, ka qenë një nga figurat më të njohura të shekullit të 20-të. Ai u bë yll global në vitet e...

“Vulture” rendit këngët më të mira të javës

10 këngë të përfshira në listën e kësaj jave Çdo javë revista “Vulture” rëndit këngët e reja që sipas tyre janë më të mirat e javës. Edhe në listën e kësaj jave të publikuar nga revista si javën e kaluar janë...
- Reklama -

Latest News

Hoti: LDK u vonua me veprime ndaj Qeverisë Kurti

Hoti thotë se qeverinë e re e presin vendime të shpejta që ri-vendosin partneritetin me SHBA dhe BE Ish-zëvendëskryeministri i...
- Reklama -

Vitia i kërkoi Kurtit ta ndryshojë orarin e kufizimit të lëvizjes

Ministri i Shëndetësisë në detyër, Arben Vitia i ka propozuar Kurtit, plotësim-ndryshimin e vendimeve në raport me masat të cilat kanë për qëllim mbrojtjen...

Zaev: U bëmë anëtare e 30-të e NATO-s, ia vlejti gjithçka

NATO është përcaktimi ynë strategjik për pavarësinë e shtetit, siguria është gjëja e rëndësishme jo vetëm për jetët dhe shëndetin e njerëzve, por edhe...

Jo zyrtarisht, zgjedhjet parlamentare më 11 tetor?

Zgjedhjet e 12 prillit, zyrtarisht janë anuluar për shkak të situatës me koronavirusin në vend. Tani nuk është precizuar data për mbajtje të zgjedhjeve...

Tateshi: Si i lejoi inspektorati shtetëror njerëzit që vinin nga Italia Veriore në Maqedoni të pa kontrolluar

Mjeku nga Aleanca për Shqiptarët, Bekim Tateshi në emisionin EU Click të TV21 tregoi se ku ishte gabimi i institucioneve shtetërore gjatë menaxhimit me...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com