Category:

Kuriozitete

Posta punon me 10 milionë euro humbje! Në kohë krize financiare ka lidhur marrëveshje për sigurim menaxherial

https://youtu.be/O50ISayT2rY Nga viti 2012 Posta e Maqedonisë punon me humbje në vlerë prej rreth 10 milionë eurove,...

“5 korriku datë e mundshme për zgjedhje”! Ahmeti ndërmjetësues i LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së

https://youtu.be/kDrtEG0vv0g 5 korriku është datë e mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Kështu deklaroi Bujar...

Protesta në Prishtinë, kërkohet mbajtja e zgjedhjeve (FOTO+VIDEO)

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka përshëndetur nga ndërtesa e qeverisë masën e protestuesve në sheshin “Skënderbeu”. Ndonëse dje kishte thënë se...

Hulumtimi: 3% e holandezëve kanë antitrupa të koronavirusit

Studimi për  mostra  nga donatorë holandez të gjakut tregoi se rreth tre për qind prej tyre  kanë zhvilluar antitrupa ndaj koronavirusit të ri,  që...

Lindi binjakë, njërin e quan Corona e tjetrin Covid!

Koronavirusi është bërë temë kryesore në gjithë botën dhe ka çrregulluar jetën e të gjithëve. Emri i këtij virusi ka filluar që njerëzve t’iu...