Category:

Te Tjera

Prokuroria kërkon dënim prej 2000 eurosh për 38 persona të akuzuar për mosrespektim të orës policore

Prokuroria Publike Themelore Shkup sot ka propozuar dënim me gjoba  prej 2000 eurosh për 38 persona të cilët nuk kanë respektuar orën...

Kosovë, lëndohet një person, e zuri shembja e dheut duke punuar

Një person u lëndua dje në Mitrovicë nga shembja e dheut, që e zuri sa ishte duke punuar gjatë hapjes së një...

Për shkak të krizës me Covid-19, rreth 500.000 italianë do ta humbin vendin e punës

Për shkak krizës me koronavirusin e ri, në Itali rreth 500.000 njerëz do ta humbin punën, ndërsa shkalla e punësimit në këtë...

Prifti bëhet viral në rrjet, “lufton” koronavirusin me pistoletë me ujë të bekuar

Ky prift është bërë viral me mënyrën se si ai respekton distancimin social. Akoma më e veçantë është dhe mënyra se si ai vijon që...

Vdekje klinike për aktorët, 2 muaj larg skenës teatrore shkaku i pandemisë

https://youtu.be/-Dt0zneOmA4 Ka 2 muaj që aktorët nuk janë angazhuar në teatër, shkaku i gjendjes me pandeminë Covid-19. Në skenë, aktorët nuk mund të mbajnë distancë...

Vijon mot stabil me rritje të temperaturave ditore

Moti sot do të jetë me diell dhe me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej zero deri tetë...

Lind djali i parë në fshatin ku për 10 vjet lindën vetëm vajza

Një fshat në të cilin prej 10 vitesh lindnin vetëm foshnje të gjinisë femërore, më në fund ka qenë dëshmitar i lindjes së një...

Facebooku i ka rritur të ardhurat dhe numrin e përdoruesve gjatë pandemisë

Rrjeti soocial Facebook njoftoi rritje të madhe të të ardhurave dhe numrin e përdoruesve në tre mujorin e parë, por paralajmëroi shenja të rënies...

Mot me vranësira dhe i ngrohtë, pasdite shi i rrëmbyeshëm, erë dhe bubullima

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ngrohtë me erë të lehtë deri mesatare perëndimore deri në veri-perëndimore. Paradite...

WhatsApp tregon suksesin e arritur për të luftuar dezinformimin

Kufizimi i ridërgimit të mesazheve në WhatsApp njohur ndryshe edhe si metoda “forward” ka reduktuar dezinformimin në platformë me 70% bëri të ditur kompania. Masat...

Mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli

Moti në mëngjes është me vranësira, ndërsa në pjesën jugperëndimore të vendit ka reshje të shiut. Në Llazaropolë ka borë, ndërsa prej orës 7...

Pyetja që duhet t’ia bëni vetes çdo ditë

Çdo mëngjes, kur na është dhënë privilegji që të zgjohemi dhe të fillojmë një ditë të re, na është dhënë gjithashtu mundësia që të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e mëngjesit...

Mos shpenzoni në këto gjëra të panevojshme

Qoftë pagesa e një fature apo blerja e një pakoje me çamçakëz ndërkohë që mbani radhën, konsiderohen shpenzime të kota. Të gjitha këto para...

KE: Nuk ka asnjë lidhshmëri mes 5G dhe koronavirusit

Komisioni Evropian (KE) sot është përgjigjur ndaj dezinformatave që përhapen në media sociale për ndonjë lidhshmëri me rrjetin 5G dhe epideminë e koronavirusit, njofton...