BDI: Opozita shqiptare po punon që mos të realizohen kërkesat shqiptare, dorëhiquni!

Must Read

Gir: Dinamika e realizimit të reformave duhet të rritet, Grubi: Qeveria e përkushtuar në zbatimin e reformave për integrimin në BE

Zëvendëskryeministri dhe Ministri për Sistem Politik Artan Grubi sot ka takuar shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian...

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko...
- Advertisement -

Partia në pushtet, Bashkimi Demokratik për Integrim edhe sot ka vazhduar ta kritikojë opozitën shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Akuzon, se ajo duke u endur korridoreve të VMRO-DPMNE-së dhe Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë(LSDM) është duke bërë përpjekje që të mos realizohen kërkesat shqiptare.

“Në vend se të largoheni nga qëndrimi jodinjitoz prapa derës dhe
korridoreve të LSDM dhe VMRO me lutje ndaj tyre që të mos realizohen
kërkesat shqiptare, ju vendoset që të braktisni Tryezën e përbashkët të
partive parlamentare shqiptare. Populli shqiptar nuk do të jua fal asnjëherë këtë nënçmim dhe këtë sjellje jodinjitoze të opozitës shqiptare”, thuhet mes të tjerash në kumtesën e BDI-së.

- Advertisement -

Vlerësojnë se shqiptarët nuk e meritojnë një opozitë, siç thonë, pa kapacitete demokratike dhe pa moral politik për të bartur përgjegjësi para votuesve dhe para organeve partiake. Pyesin, se kur ajo, opozita do ta lirojë skenën e uzurpuar?

“Kur do ta lironi skenën e uzurpuar opozitare të mbushur me rekord
humbje? Premtuat publikisht se do të dorëhiqeni për humbjen tuaj, tregohuni dinjitoz, mbajeni fjalën dhe shfaqni kapacitet demokratik e mos i
nënçmoni shqiptarët”, thuhet më tej në kumtesë.

- Advertisement -

Akuzojnë opozitën, se “vazhdimisht ndryshon qëndrime dhe se kushte vendosin vetëm për shqiptarët”, ndërkaq shtojnë se “BDI dhe lideri i saj, Ali Ahmeti do të vijojnë me përpjekjet për të patur një opozitë dinjitoze dhe kombëtare sepse këtë e meritojnë votuesit opozitar dhe populli shqiptar”./TV21

- Advertisement -

Gir: Dinamika e realizimit të reformave duhet të rritet, Grubi: Qeveria e përkushtuar në zbatimin e reformave për integrimin në BE

Zëvendëskryeministri dhe Ministri për Sistem Politik Artan Grubi sot ka takuar shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid...

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga drejtoria e kullës dhe policia,...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -