Array

AUV ka realizuar 738 inspektime: Janë parashtruar dy gjoba

TË FUNDIT

Arkitektët që ishin shumë krijues dhe jo shumë logjikë

Arkitektura, si disiplinat e tjera është art, sepse kërkon shumë krijimtari dhe imagjinatë. Sidoqoftë, ndonjëherë, dizajnet e konstruksioneve të...

Fauci: Mbajtja e dy maskave është më efektive

Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, tha të hënën se mbajtja e...

Opozita shqiptare është duke përgatitur Ligj të ri për lojërat e fatit

Depuetit i koalicionit AAA-ASH, Skender Rexhepi nëpërmjet emisonin Click Plus bëri të ditur se opozita shqiptare është duke përgatitur...

Rasti Monstra! Gjykimi i njëjtë si në kohën e VMRO-DPMNE-së, si në këtë të LSDM-së, thotë Skender Rexhepi nga Alternativa

“Tash LSDM e shihte rastin “Monstra” tash e tregon një LSDM që është e ngjashme me VMRO-në. Me një...

BDI bën teatër kur Mexhiti në Kuvend del dhe kritikon bashkëpartiakun Grubi, thotë Skender Rexhepi

Skender Rexhepi, nga Alternativa në emisionin Click Plus në TV21, thotë se BDI bën teatër kur deputeti Izet Mexhiti...

Agjencia për Ushqim dhe Veterinari (AUV), gjatë inspektimeve në terren, ka vërejtur lëshime në përmbushjen e rekomandimeve për mbrojtje nga virusi korona dhe në lëshime në kushtet higjienike dhe shitjen e produkteve me afat të skaduar.

Pas lëshimeve të vërtetuara, janë sjell 32 vendime për menjanim dhe 46 masa për edukim dhe dy gjoba.

Siç informojnë nga AUV, janë realizuar 738 inspektime, me qëllim të parandalimit të shpërndarjes së KOVID-19.

 

 

TË NGJAJSHME